Beleggen in aandelen met de beste adviezen en tips

Tips
 
Tip

Kopen: Wavin is ondergewaardeerd

28 juli 2009 19:00

Aandeel: Wavin
Koersdoel: 1,60
Advies: Kopen

De claimemissie van Wavin betekent dat de financiële situatie van het bedrijf niet meer de bepalende factor is voor de koers. De aandacht kan nu verschuiven naar de operationele gang van zaken - en daar tekenen zich de laatste dagen steeds meer lichtpuntjes af. Half juli maakte de Zwitserse branchegenoot Georg Fishing halfjaarcijfers bekend, waarbij de onderneming inzette op een herstel in het tweede deel van 2009 en dat de vraag naar pijpleidingen het dieptepunt heeft bereikt. Uit de cijfers die het Britse Wolseley op 27 juli publiceerde, komen eveneens positieve signalen voor Wavin naar voren. Wolseley, een van de belangrijkste klanten voor het Nederlandse bedrijf, zag tekenen van herstel in de woningbouw en voorspelt nu dat de markt tot eind dit jaar heel moeilijk blijft in plaats van tot ergens aan het begin van 2010.

Wavin is ondergewaardeerd

De betere vooruitzichten komen nog nauwelijks terug in de koers van Wavin. De bankconvenanten vormen in de praktijk geen obstakel meer voor een opleving, aangezien de onderneming ruimschoots binnen de nieuwe voorwaarden gaat blijven. Op basis van het (huidige en verwachte) operationeel resultaat, is het aandeel echter 30% ondergewaardeerd ten opzichte van beursgenoteerde branchegenoten zoals het Finse Uponor. De publicatie van de halfjaarcijfers kan voor veel beleggers aanleiding zijn om de financiële situatie bij Wavin opnieuw te bekijken en de koers in beweging te zetten. Het koersdoel is dan 1,60 euro; ongeveer de helft van de boekwaarde per aandeel.


De Redactie van Beursonline bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Het is mogelijk dat redactieleden posities hebben in een of meer van de genoemde fondsen. Klik hier voor een overzicht van hun beleggingen.

 
 


Koersdata is minimaal 15 minuten vertraagd. Powered by: