Beleggen in aandelen met de beste adviezen en tips

Beursnieuws vandaag
 
Beursnieuws

Wall Street opent licht lager

5 februari 2010 15:43

NEW YORK (AFN) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Beleggers lieten een onverwachte krimp van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten zwaarder wegen dan een beter dan verwacht werkloosheidspercentage.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een verlies van 0,3 procent op 9974 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 1060 punten. De door technologiefondsen gedomineerde Nasdaq noteerde vlak op 2125 punten.

Het aantal banen in de VS, exclusief de agrarische sector, nam in januari met 20.000 af, terwijl op een toename van vijfduizend werd gerekend. Het banenverlies in december werd herzien tot 150.000 waar eerder een krimp van 85.000 was gemeld.

Het lichtpuntje in het banenrapport was het werkloosheidspercentage. Dat daalde tot 9,7 procent van de beroepsbevolking, het laagste niveau in vijf maanden. In december zat nog 10 procent van de Amerikanen zonder werk.