Beursnieuws
'Goede deal Crucell met Sanofi'
8 juli 2010 10:46
AMSTERDAM (AFN) - Crucell heeft de afspraken met Sanofi Pasteur goed geherstructureerd, aldus analist Mutlu Gundogan van RBS. Crucell maakte donderdagochtend bekend af te zien van het opzeggen van een licentieovereenkomt met Sanofi-dochter Shantha, terwijl Sanofi de rechten op het FluCell-vaccinatieprogramma teruggeeft aan Crucell.
,,Daarmee krijgt Crucell de volledige rechten op een fase 2-programma, dat onder de vleugels van Sanofi geen vooruitgang boekte'', aldus Gundogan. Daarnaast is de analist te spreken over de versterking van Crucells positie in de markt voor griepvaccins. Met de aangepaste afspraken heeft het bedrijf uit Leiden vaccins op basis van zowel eiwitten als celtechnologie.
Ook zijn de nieuwe afspraken positief voor Crucells financiën. Het bedrijf krijgt weliswaar maximaal 10 procent royalties op de verkopen, maar een ebitmarge van meer dan 30 procent is haalbaar in de ogen van de analist.
Royalties
Crucell blijft daarnaast royalties ontvangen op de verkoop van het Shan5-vaccin tegen kinderziekten en de onderneming uit Leiden hoeft zijn kasmiddelen niet te gebruiken om de rechten op FluCell weer in handen te krijgen.
Om 10.40 uur noteerde Crucell 2,2 procent hoger op 14,98 euro, terwijl de MidKap-index 0,8 procent steeg tot 517,32 punten. RBS heeft een koersdoel van 18 euro en hanteert een 'buy'-advies.