Beleggen in aandelen met de beste adviezen en tips

Realtime koersen
Beursnieuws vandaag
 
Beursnieuws

Kardan: vertraging appartementenverkoop China

31 augustus 2010 12:48

AMSTERDAM (AFN) - Investeringsmaatschappij Kardan verwacht dat de appartementenverkoop in China na een goede eerste jaarhelft in de tweede helft van het jaar zal afzwakken. Dit zei bestuursvoorzitter Alain Ickovics dinsdag in een toelichting op de halfjaarcijfers.

In de eerste zes maanden van het jaar verkocht Kardan 1911 appartementen in China, meer dan twee keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder. De Chinese overheid voert echter maatregelen door om speculatie op de onroerend goedmarkt tegen te gaan en het ontstaan van een zeepbel te voorkomen.

,,We horen een heleboel over de zeepbel. We zullen last hebben van zeepbelregelgeving'', zei Ickovics. Volgens hem vinden de prijsstijgingen echter vooral plaats in de zogenoemde allergrootste steden, zoals Beijing en Shanghai en niet in de kleinere steden in het binnenland waar Kardan actief is. Hierdoor zal de impact op Kardan wel beperkt blijven.

Zara

Later dit jaar verwacht Kardan zijn eerste winkelcentrum in China te openen. Ruim de helft van de ruimte in het centrum is verhuurd. Onder meer modeketen Zara zal zich in het winkelcentrum vestigen. Ickovics zei dat Kardan nog vier andere locaties heeft in China waar het een winkelcentrum wil ontwikkelen.

Kardan boekte over het afgelopen kwartaal een nettowinst van 14 miljoen euro. Volgens Ickovics is over de hele breedte van de activiteiten verbetering te zien als gevolg van een herstel van de wereldeconomie. Naast vastgoed is Kardan, dat zich vooral richt op opkomende markten, ook actief op het gebied van bankieren en infrastructuur.


 
 


Koersdata is minimaal 15 minuten vertraagd. Powered by: