Beeld: ABM Financial News
(ABM FN-Dow Jones) UniCredit heeft zijn winstverwachtingen voor het jaar opwaarts bijgesteld, nadat de winst in het eerst kwartaal de inschatting van analisten overtrof, dankzij meevallende fee-inkomsten. Dit maakte de Italiaanse bank maandagochtend bekend.
De nettowinst steeg van 2,56 miljard naar 2,77 miljard euro, op een omzet die met bijna 3 procent steeg tot 6,55 miljard euro.
Analisten voorspelden gemiddeld 2,33 miljard euro winst op een omzet van 6,06 miljard, volgens een consensusverwachting die UniCredit zelf samenstelde.
De netto-rentebaten waren 3 procent lager dan een jaar eerder en bijna 5 procent lager dan in het vierde kwartaal, maar de fee-inkomsten stegen juist tot 2,3 miljard euro, wat ruim 8 procent meer was dan een jaar eerder en zelfs 16,5 procent meer dan in het vierde kwartaal.
Vooral de fees voor beleggingen en financieringen stegen sterk, evenals die voor het afdekken van risico's van klanten.
Outlook
Voor 2025 rekent UniCredit nu op een nettowinst van meer dan 9,3 miljard euro. Eerder mikte de bank op een resultaat dat "in brede zin" in lijn met de 9,31 miljard euro van vorig jaar zou zijn. De omzetverwachting ging omhoog van meer dan 23 miljard naar circa 23,5 miljard euro.
Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.